RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Barack Obama przyleciał do Iraku

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Irak to kolejny przystanek na mapie podróży kandydata na amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy. Wczoraj senator był w Afganistanie, gdzie spotkał się z prezydentem Hamidem Karzajem, a także w Kuwejcie, gdzie rozmawiał z emirem Sabahem.

W ramach podróży po krajach Bliskiego Wschodu i Europy Barack Obama złoży jeszcze wizyty w Jordanii, Izraelu, Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii.

Przed rozpoczęciem serii wizyt zagranicznych Obama zapowiedział, że jeśli wygra wybory, zamierza wycofać wojska USA z Iraku w ciągu 16 miesięcy i że po osiągnięciu tego celu skoncentruje się na zwalczaniu Al-Kaidy i rebelii talibów w Afganistanie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: