RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

B. wiceszef UOP z Katowic uniewinniony

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Były wiceszef katowickiej delegatury UOP Mariusz Sz. został uniewinniony od zarzutu utrudniania śledztwa w sprawie Centrozapu i przekroczenia uprawnień. Jego zatrzymanie przed 5 laty doprowadziło do poważnego konfliktu między prokuraturą a UOP.

Proces, jak i uzasadnienie wyroku zostały utajnione.

Oficer Urzędu Ochrony Państwa został aresztowany pod zarzutem utrudniania śledztwa dotyczącego Centrozapu. Po aresztowaniu kapitana Mariusza Sz. rozpętała się prawdziwa polityczna burza na linii prokuratura – UOP. Za aresztowanego oficera postanowił poręczyć ówczesny premier Jerzy Buzek. Poręczenia złożyło także piętnastu szefów delegatur Urzędu Ochrony Państwa. Kryzys polityczny wokół tej sprawy doprowadził do dymisji ówczesnego ministra sprawiedliwości, Lecha Kaczyńskiego.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: