Remont uszkodzonego reaktora będzie trwał około czterech dni. Według Rosenergoatomu główną przyczyną awarii jest wyciek z generatora pary.
Elektrownia rozpoczęła pracę w 2001 roku, jako pierwsza siłownia nuklearna zbudowana w Rosji po katastrofie radzieckiej elektrowni w Czarnobylu na Ukrainie. Jak podaje radio Echo Moskwy, należy ona do największych zakładów energetycznych na południu Rosji - zapewnia około 15 procent rocznie produkcji energii elektrycznej w regionie.