RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Awansowanie jest groźne dla zdrowia

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Awans zawodowy może być groźny dla zdrowia - stwierdzili brytyjscy naukowcy. Ekonomiści i psychologowie z brytyjskiego uniwersytetu w Warwick zaobserwowali, że osoby, które pną się w górę po szczeblach kariery zawodowej są narażone na o około 10 proc. więcej stresu, a tymczasem poświęcają o 20 proc. mniej czasu na wizyty u lekarza.

Badacze z początku wystąpili z tezą, że poprawa statusu zawodowego, a w konsekwencji - w wyniku lepszego samopoczucia - pociąga za sobą poprawę stanu zdrowia.

Na podstawie danych zebranych w Wielkiej Brytanii wśród około tysiąca osób, które otrzymały awans w latach 1991-2005, zaobserwowali jednak coś zupełnie przeciwnego: badani musieli się zmierzyć z większą presją psychiczną.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: kariera

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: