Drogi na Podhalu, w tym także te główne są białe, pokryte śniegiem. Nawet na zakopiance zalega kilkucentymetrowa warstwa białego puchu. Warunki do jazdy są trudne, ale policja nie ma na razie zgłoszeń o utrudnieniach w ruchu.
W Tatrach nadal utrzymuje się trzeci stopień zagrożenia lawinowego, ale TOPR nie wyklucza jego podwyższenia na czwarty, gdyby opady śniegu nadal były tak intensywne. Ratownicy odradzają wycieczki w góry powyżej linii drzew.
Niebezpiecznie jest także w Karkonoszach, gdzie obowiązuje czwarty stopień zagrożenia lawinowego. Część szlaków jest nieprzetarta i pojawiają się tam duże zaspy.