RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Apelacja w sprawie stacji dializ w Ostrowie Wielkopolskim

Autor: Publikacja: Wtorek, 18 marca (15:57) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jutro łódzki Sąd Apelacyjny podejmie decyzję, czy proces, oskarżonych o zakażenie żółtaczką pacjentów stacji dializ w Ostrowie Wielkopolskim, wróci do ponownego rozpatrzenia.

W ubiegłym roku Sąd Okręgowy w Kaliszu skazał byłą pielęgniarkę oddziałową stacji dializ - Renatę R. na 3 lata więzienia, a byłego ordynatora tej stacji - Stanisława T. na 2,5 roku więzienia. Prokuratura zarzuciła im sprowadzenie niebezpieczeństwa zagrożenia epidemiologicznego dla wielu osób. W stacji zakażonych zostało 52 pacjentów.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: