RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Apel kard. Dziwisza do księży-agentów

Publikacja: Piątek, 1 września (06:56) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

O szczere przedstawienie faktów, jeśli któryś z duchownych w przeszłości współpracował z organami bezpieczeństwa PRL – zaapelował do księży archidiecezji krakowskiej metropolita kardynał Stanisław Dziwisz.

Będzie to początkiem wejścia na drogę oczyszczenia pamięci i pojednania przez pokutę i naprawienie wyrządzonej krzywdy - napisał w liście kardynał Dziwisz. List metropolity zostanie rozesłany do wszystkich księży w diecezji.

W memoriale przyjętym pod koniec sierpnia Episkopat Polski podkreślił, że Kościół chce poznać i ujawnić prawdę o współpracy duchowieństwa ze służbami PRL, ale sprzeciwia się "dzikiej", pozbawionej jasnych zasad lustracji.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: