RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Apel abp Gądeckiego: Proszę kapłanów, by przypominali wiernym o rygorach sanitarnych

Sobota, 27 czerwca (09:02)

O przestrzeganie zaleceń sanitarnych w czasie wakacji, w tym o zasłanianie ust i nosa w czasie nabożeństw, zaapelował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

W specjalnym komunikacie, abp Gądecki zwrócił uwagę, że wciąż trwa epidemia i ludzie narażeni są na zakażenie. Zaapelował więc o właściwe zachowanie.

Zbliżający się czas wakacji i urlopów może skutkować osłabieniem czujności i determinacji w konsekwentnym stosowaniu środków bezpieczeństwa sanitarnego - podkreślił abp Gądecki.

Zaapelował do wszystkich, aby w poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje oraz innych, przestrzegali wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominam, aby podczas nabożeństw - oprócz celebransów - wierni i osoby posługujące zasłaniały usta i nos - napisał przewodniczący Episkopatu. Zwrócił jednocześnie uwagę na potrzebę dezynfekcji rąk oraz "zachowania bezpiecznego dystansu".

Proszę kapłanów, aby podczas mszy św. przypominali wiernym o zasadach bezpieczeństwa sanitarnego i sami je rygorystycznie przestrzegali. Przypominam, aby stworzyć wiernym możliwość przyjmowania komunii św. także na rękę - dodał abp Gądecki.

Życzył także wszystkim udanych wakacji i urlopów. Niech będzie to czas bezpiecznego wypoczynku oraz odzyskiwania sił fizycznych, psychicznych i duchowych - napisał. 

Źródło: PAP
Tagi: koronawirus
Dalsza część artykułu pod materiałem video: