RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

„Antysowiecka” to niedobra nazwa dla restauracji

Publikacja: Poniedziałek, 21 września (18:27) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

„Antysowiecka” to nie jest najlepsza nazwa dla restauracji uznały władze w Moskowie i nakazały jej właścicielowi zmianę. Uznały, że obraża ona starsze pokolenie Rosjan. Serwująca szaszłyki restauracja nazywa się już "Sowiecka".

Jak powiedział menadżer lokalu Aleksandr Wanin władze uznały, że "Antysowiecka" uraża uczucia weteranów i zagroziły grzywną.

Reuters zauważa, że choć wielu Rosjan ocenia upadek ZSRR w 1991 roku jako fakt pozytywny, to jednak kraj ogarnia fala nostalgii za przeszłością.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Moskwa

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: