RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Angola: Panie w spodniach będą karane

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Grzywna w postaci dwóch kóz – z taką karą musza się liczyć kobiety z regionu Cuito Cuanavale we wschodniej Angoli, które zdecydują się ubrać spodnie. Taką decyzję podjął lokalny król plemienny Bingo-Bingo.

Królewski dekret jest wymierzony w panoszącą się na wschodzie Angoli modę na noszenie spodni. Panie odwracają się od spódnic i sukienek pod wpływem kultury i seriali produkcji brazylijskiej.

Monarcha troszczy się także o wierność małżeńską. Ojciec nieślubnego dziecka musi zapłacić grzywnę w postaci dwóch byków. Cztery byki musi oddać poborcom mężczyzna, który zostanie przyłapany na zdradzie małżeńskiej.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: