RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Anelka i Henry zrzekli się premii za mundial

Publikacja: Środa, 22 grudnia (18:50) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nicolas Anelka i Thierry Henry zrzekli się premii za udział w piłkarskich mistrzostwach świata w RPA. W sumie piłkarze reprezentacji Francji mieli otrzymać około 3 mln euro premii. Anelka i Henry zrezygnowali z pieniędzy jako ostatni.

Podczas tegorocznego mundialu w RPA Francuzi zaprezentowali się z fatalnej strony. W trzech meczach grupy A zdobyli tylko punkt, a na dodatek drużyną co chwila wstrząsały wewnętrzne konflikty. Sam Anelka został usunięty z kadry za obrazę ówczesnego selekcjonera Raymonda Domenecha.

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: