W 2008 r. złożono 620 pozwów w związku z przypadkami molestowania sprzed lat. Wśród nich było tylko 10 nowych, wiarogodnych pozwów, dotyczących molestowania osób, które mają dziś mniej niż 18 lat. Kościół wydał ponad 23 mln dolarów na walkę z molestowaniem nieletnich, 22 mln na terapię ofiar pedofilii i 374,4 mln na odszkodowania dla około 500 osób.
Przewodniczący Konferencji, kardynał Chicago Francis George powiedział: Naszymi modlitwami, działaniami i wysiłkami w sferze ochrony dzieci czynimy starania, by świat był bezpieczniejszy dla wszystkich nieletnich. My i Kościół idziemy dobrą drogą.