RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Amerykański bombowiec rozbił się na wyspie Guam

Publikacja: Sobota, 23 lutego (06:44) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Amerykański bombowiec strategiczny B-2 rozbił się w piątek w bazie sił lotniczych USA na wyspie Guam. Dwaj piloci bezpiecznie się katapultowali; ich stan jest dobry - podało wojsko.

Maszyna rozbiła się tuż po starcie w bazie Andersen na Guam, która jest zamorskim terytorium USA na Oceanie Spokojnym. Nie podano przyczyn katastrofy.

Samoloty B-2 zaprojektowane są według zasad technologii "stealth", czyli zmniejszania do absolutnego minimum echa radarowego. Mogą przenosić zarówno bomby konwencjonalne, jak i jądrowe. Używano ich w Afganistanie, Iraku i Serbii.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: