RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Amerykańscy żołnierze oskarżeni o zabójstwo

Publikacja: Niedziela, 9 lipca (16:49) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

3 amerykańscy żołnierze zostali oskarżeni o zgwałcenie i zamordowanie w marcu irackiej nastolatki, a także o zabicie członków jej rodziny – poinformowały amerykańskie władze wojskowe.

Łącznie oskarżono już 5 osób. Wczoraj postawiono zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych żołnierzowi, który nie poinformował przełożonych o przestępstwie. Ponadto przed cywilnym wymiarem sprawiedliwości za gwałt i zabójstwo będzie odpowiadał były żołnierz Steven Green.

Według przedstawionych przez prokuraturę dokumentów, 12 marca czterej żołnierze weszli do domu irackiej rodziny w Mahmudii, 30 kilometrów na południe od Bagdadu, gdzie żołnierze zastrzelili dwoje dorosłych i ich pięcioletnią córkę, a następnie zgwałcili i zabili starszą córkę.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: