RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Alpinista przeżył upadek w przepaść

Publikacja: Wtorek, 12 sierpnia (13:56) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

O nie lada szczęściu może mówić 71-letni Francuz, który stoczył się w trzydziestometrową przepaść w Alpach. Gdy wędrował nocą gorską drogą, oślepiły go światła nadjeżdżającego samochodu. Stracił równowagę i spadł ze skarpy.

Nie pomogła barierka, oddzielająca jezdnię. Mimo że przepaść ma 30 metrów, alpinista wyszedł z upadku tylko z potłuczoną ręką i głową. Okazuje się jednak, że pomógł mu nie tylko szczęśliwy traf: Przez 14 lat grałem w rugby... wiem jak upadać, żeby sobie nic nie zrobić - powiedział później.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: wypadek Alpy

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: