RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Alkohol wśród gimnazjalistów

Autor: Publikacja: Poniedziałek, 31 marca (22:33) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Gimnazjaliści z kujawsko-pomorskiego piją alkohol częściej niż ich rówieśnicy z innych regionów. Dziewczyny w tej statystyce niczym nie ustępują chłopcom.

Takie są wyniki badań samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Co piąty ankietowany nastolatek przyznaje, że w ciągu ostatniego miesiąca pił alkohol aż sześć razy.

Specjaliści tłumaczą, że młodzi ludzie walczą o pozycję w grupie na różne sposoby. Picie alkoholu to niestety jeden z nich. Według wyników badań programy profilaktyczne są mało skuteczne i nie docierają do wszystkich środowisk.

Tagi: alkohol

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: