RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Al-Zawahiri: Bush to przegrany kłamca

Publikacja: Piątek, 29 września (21:17) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

„Kłamcą i nieudacznikiem”, który poniósł klęskę w wojnie z Al-Kaidą nazywa George’a Busha Ajman Al-Zawahiri, wskazywany jako człowiek numer dwa organizacji Osamy bin Ladena.

Jak poinformowała telewizja Al Jazeera, taśma video z jego przemówieniem pojawiła się w Internecie. Jesteś oszustem i kłamcą. Minęły ponad 3 lata od ataku na Irak, a Al-Kaida jest coraz silniejsza - zwrócił się do Busha Al-Zawahiri. Stwierdził, że amerykański przywódca kłamie, mówiąc o postępie w wojnie z terroryzmem.

Człowiek numer dwa Al-Kaidy odniósł się także do papieskiej wypowiedzi na temat islamu – nazwał Benedykta XVI „szarlatanem”.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: