RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Afgańska prowincja Ghazni dla Polaków

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polacy mają dowodzić prowincją Ghazni - dowiaduje się nieoficjalnie specjalny wysłannik RMF FM do Afganistanu Grzegorz Jasiński. Przejęcie dowództwa prawdopodobnie nastąpi podczas najbliższej zmiany kontyngentu, czyli za 3 miesiące.

Polacy mogą być dumni ze swoich żołnierzy. Wykonują tu świetną robotę. Blisko współpracują ze swoimi amerykańskimi braćmi. Uważam więc, że bez przeszkód mogą pracować bez nadzoru amerykańskiego komandora – powiedział generał Dan Mc Neill, dowódca sił pokojowych ISAF.

Decyzja w tej sprawie oficjalnie ma zostać podjęta w środę, podczas telekonferencji ministra obrony narodowej Bogdana Klicha z dowództwem bazy w Bagram.

Obecnie Polacy stacjonują w bazach na terenie kilku prowincji. Odpowiadają za bezpieczeństwo w swoich rejonach oraz szkolenie afgańskich żołnierzy i policjantów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: