Polacy mogą być dumni ze swoich żołnierzy. Wykonują tu świetną robotę. Blisko współpracują ze swoimi amerykańskimi braćmi. Uważam więc, że bez przeszkód mogą pracować bez nadzoru amerykańskiego komandora – powiedział generał Dan Mc Neill, dowódca sił pokojowych ISAF.
Decyzja w tej sprawie oficjalnie ma zostać podjęta w środę, podczas telekonferencji ministra obrony narodowej Bogdana Klicha z dowództwem bazy w Bagram.
Obecnie Polacy stacjonują w bazach na terenie kilku prowincji. Odpowiadają za bezpieczeństwo w swoich rejonach oraz szkolenie afgańskich żołnierzy i policjantów.