RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Afganistan: Zginęło 3 niemieckich żołnierzy

Publikacja: Sobota, 19 maja (10:28) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Co najmniej dwóch niemieckich żołnierzy i czterech cywilów zginęło w samobójczym zamachu w mieście Kunduz w północnym Afganistanie. Czternaście osób zostało rannych. Zamachowiec uderzył w momencie, gdy niemieccy żołnierze patrolowali ulice miasta.

Na północy Afganistanu stacjonuje w ramach Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa Afganistanu (ISAF) około 3 tys, niemieckich żołnierzy. Niemieccy żołnierze uczestniczą w międzynarodowej misji stabilizacyjnej ISAF w Afganistanie od 2001 roku.

Dowództwo NATO od ubiegłego roku zwracało się do władz niemieckich o udzielenie wsparcia lotniczego oddziałom walczącym na południu. Berlin zwlekał z decyzją, obawiając się rozszerzenia terenu działań Bundeswehry. Liczący 3000 żołnierzy niemiecki kontyngent stacjonuje w stolicy kraju, Kabulu, oraz na północy Afganistanu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: