RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

86-latka z Włoch przeszła 5 km, żeby się zaszczepić

Publikacja: Czwartek, 25 lutego (06:19) Aktualizacja: Czwartek, 25 lutego (06:00)

​Pięć kilometrów przeszła 86-latka z południa Włoch, by zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Seniorka, która stała się bohaterką w swoich stronach, wyjaśniła, że ruszyła na piechotę do punktu szczepień, bo uciekł jej autobus.

Kobieta mieszka w miejscowości Calitri w prowincji Avellino w Kampanii. Ośrodek szczepień, do którego dostała skierowanie, znajduje się w miasteczku Bisaccia, oddalonym o około 16 kilometrów.

Kiedy wybierała się na szczepienie, nie zdążyła na autobus. Ruszyła więc na piechotę, gotowa pokonać całą tę trasę. Gdy przeszła 5 kilometrów, przy drodze zatrzymał się samochód, a jadące nim kobiety zaoferowały, że ją podwiozą. Tak dotarła do punktu szczepień.

Przyznała, że zupełnie nie rozumie zamieszania wokół tego, co zrobiła.

Źródło: RMF FM/PAP
Tagi: koronawirus
Dalsza część artykułu pod materiałem video: