RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

61 lat po atomowym ataku na Nagasaki

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dzisiaj mija 61. rocznica zrzucenia bomby atomowej na japońskie Nagasaki. Mieszkańcy miasta minutą ciszy uczcili pamięć 70 tysięcy tych, którzy zginęli na skutek eksplozji i promieniowania radioaktywnego.

Piękne miasto Nagasaki zniszczone przez jedną bombę zrzuconą przez Stany Zjednoczone, czcimy ten dzień, życząc sobie jednocześnie, by Nagasaki nigdy już nie cierpiało z powodu bomby atomowej, by na świecie panował pokój bez wojen i broni nuklearnej - mówiła podczas uroczystości kobieta, która przeżyła bombardowanie z 9 sierpnia 1945 roku.

Na Nagasaki Amerykanie zrzucili drugą po ataku na Hiroszimę bombę atomową.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: