RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

3/4 więźniów głosowało na Komorowskiego

Publikacja: Poniedziałek, 21 czerwca (13:38) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W aresztach i zakładach karnych wybory prezydenckie wygrał Bronisław Komorowski - zagłosowało na niego 75,4 proc. osadzonych. Drugi był Grzegorz Napieralski, a Jarosław Kaczyński miał trzeci wynik.

Prawo do udziału w wyborach ma 82693 aresztowanych i skazanych. Wwyborach prezydenckich udział wzięło 64,8 proc. uprawnionych.

Najlepszy wynik uzyskał Komorowski - 75,4 proc. poparcia. Drugi był Napieralski, który uzyskał 6 proc., a na Kaczyńskiego zagłosowało 4,9 proc. osadzonych. Kolejny kandydat - Waldemar Pawlak - miał 0,8 proc. głosów.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: