RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

25 lat dla matki, która zagłodziła dziecko

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Na 25 lat więzienia skazał poznański sąd matkę, która zagłodziła na śmierć swojego synka. 1,5-roczny chłopczyk co najmniej kilkanaście dni nic nie jadł. W jego żołądku lekarze znaleźli drzazgi i trociny z drewnianego łóżeczka, które obgryzał.

Uzasadniając wyrok, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu powiedział, że "prezentowane w czasie procesu zdjęcia

dziecka są tak przerażające jak nieodpowiedzialność jego matki. W czasie procesu matka powiedziała, że jak miała do wyboru swoje sprawy i dobro dziecka, wybierała to pierwsze" - powiedział sędzia.

Biologiczny ojciec dziecka zmarł krótko przed jego urodzeniem.

Kobieta jest matką jeszcze jednego, 3-letniego, dziecka, które

zostało oddane pod opiekę babci.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: