Policjanci apelują do kierowców o bezpieczną jazdę, ostrożność i zdjęcie nogi z gazu. Na drogach jest ślisko, a dodatkowo niemal w całym kraju pada deszcz.
W całym kraju trwają świąteczne wyjazdy, kierowcy powinni być przygotowani na wzmożone policyjne kontrole. Do niedzieli około 10 tys. funkcjonariuszy patroluje m.in. trasy wyjazdowe z miast i drogi krajowe.
Policjanci sprawdzają m.in. prędkość z jaką jadą kierowcy, ich trzeźwość, ale także stan techniczny samochodów i sposób przewożenia dzieci. Policja przypomina także o obowiązku zapinania pasów. Dotyczy to nie tylko kierowców, ale też pasażerów. Także piesi powinni uważać na drodze, szczególnie po zmroku, gdy widoczność jest ograniczona.