RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

21-letni górnik zginął w kopalni w Mysłowicach

Publikacja: Sobota, 29 lipca (18:46) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

21-letni górnik zginał w mysłowickiej kopalni „Wesoła”. Znaleziono go przy kolejce przewożącej węgiel. Prawdopodobnie przygniotły go jej wagoniki. Mężczyzna pracował w zewnętrznej firmie, na zlecenie kopalni.

Do tragedii doszło 600 metrów pod ziemią. Szczegóły wypadku bada katowicki urząd górniczy.

To już 14. w tym roku śmiertelny wypadek w polskich kopalniach. W czwartek w kopalni „Pokój” w Rudzie Śląskiej zginęło 4 górników. Wszyscy znaleźli się w strefie silnego tąpnięcia. Ciała trzech mężczyzn zlokalizowano już na początku akcji ratowniczej, poszukiwania ostatniego z zaginionych trwały ponad 30 godzin. Okazało się, że on także nie przeżył zawału.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: