RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

199 ofiar tegorocznej zimy w Polsce

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Od początku zimy w Polsce z wychłodzenia zmarło już 199 osób. Tylko w ciągu ostatniej doby z powodu mrozów zmarło 8 osób – poinformowała policja.

W ciągu ostatnich 9 dni, kiedy do Polski nadeszła fala sięgających -30 stopni C. mrozów, z wyziębiania zmarło 76 osób.

Policja wciąż apeluje o przekazywanie informacji o wszystkich osobach, które ze względu na stan zdrowia, wiek czy nietrzeźwość nie są w stanie zadbać o własne bezpieczeństwo.

W związku z silnymi mrozami policjanci częściej patrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni - altany, pustostany, dworce, kanały ciepłownicze - informując ich o noclegowniach i przytułkach. Służbę patrolową pełni codziennie osiem tys. policjantów.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: