RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nowa groźna bakteria

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Amerykańscy naukowcy odkryli nowy gatunek bakterii, najprawdopodobniej śmiercionośnej i nieznanej dotąd w medycynie.

Bakteria została wykryta u 43-letniej Amerykanki, która wróciła z 3-tygodniowej wyprawy do Peru. Po powrocie z podróży u kobiety stwierdzono objawy typowe dla gorączki malarycznej, m.in. trwającą wiele tygodni wysoką gorączkę, wysypkę oraz bezsenność.

Objawy choroby wywołanej przez bakterię, której nadano już nazwę Bartonella są podobne także do tych, jakie stwierdzono u żołnierzy walczących na frontach pierwszej wojny światowej. Tę chorobę nazwano gorączką okopową.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: