RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Norwedzy budują wielki magazyn nasion

Publikacja: Poniedziałek, 19 czerwca (10:43) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Norwegii rozpoczyna się budowa gigantycznego magazynu nasion, które mają zapewnić dostawy żywności w razie katastrofy ekologicznej lub wojny nuklearnej.

Wyposażony w najnowocześniejsze zabezpieczenia spichlerz budowany jest w środku góry na Spitzbergenie. Ma tam znaleźć się około 2 milionów nasion, wszystkich roślin uprawnych świata.

Dzięki specjalnej konstrukcji, wewnątrz spichlerza będzie zawsze utrzymywać się temperatura poniżej zera, co oznacza, że zmagazynowane tam nasiona będą mogły przetrwać setki, a niektóre nawet tysiące lat. Budowa spichlerza ma kosztować 3 mln dolarów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: