Po powrocie na Ziemię myszy zostaną dokładnie zbadane, a potem zakażone wirusem RSV. Ten wirus jest przyczyną największej liczby infekcji układu oddechowego u dzieci i osób starszych. Zwykle organizm radzi sobie z infekcją, kłopoty zdarzają się, jeśli dojdzie do zakażenia osoby z osłabioną odpornością. I tu właśnie jest miejsce dla badań z udziałem kosmicznych myszy.
Ich lot to element programu badawczego Mouse Immunology-2 (MI2), zmierzającego do ustalenia przyczyn obserwowanego w stanie nieważkości osłabienia układu immunologicznego. Badanie ich reakcji na infekcję powinno pomóc zrozumieć na czym mechanizm tego zjawiska polega. Te badania mogą pomóc lepiej dbać o zdrowie i na Ziemi i na orbicie. Dla myszy kończy się dziś pierwszy etap eksperymentu, naprawdę zajęte będą dopiero teraz...