RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Morze wyrzuciło na brzeg tonę kokainy

Publikacja: Środa, 25 października (14:48) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Plaże w Hiszpanii i Portugalii zasłane tajemniczymi paczkami, a w nich kokaina – taki widok ukazał się policji z wybrzeża Półwyspu Iberyjskiego. W sumie zebrano pakunki zawierające blisko tonę narkotyku.

Ponad 800 kilogramów kokainy znaleziono w północnej Portugalii, a kolejne 175 kilogramów – w położonej bardziej na północ hiszpańskiej Galicii. Policja spodziewa się, że morze może wyrzucać na brzeg kolejne paczki.

Według policjantów, kokaina mogła zostać wyrzucona z walczącego ze sztormem statku, albo też przemytnicy ukryli ją wcześniej w morzu.

Przez Portugalię i Hiszpanię przechodzą główne szlaki przemytu kokainy z Ameryki Południowej do Europy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: