RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Koniec plombowania zębów?

Publikacja: Wtorek, 3 czerwca (05:54) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Koniec sztucznych wypełnień dziur w zębach? Nadzieje wzbudza najnowsze odkrycie naukowców pod kierunkiem Uniwersytetu Harvarda - informuje "Gazeta Wyborcza".

Badacze twierdzą, że zęby będzie można regenerować.

Odkryli oni, że impuls lasera może zregenerować zębinę - pod jego wpływem komórki zębów zaczynają ją znowu produkować.

Wystarczy jeden taki impuls, by w ciągu 12 tygodni pojawiła się warstwa nowej tkanki. To może wskazywać, że niedługo nie będzie trzeba borować i stosować leczenia kanałowego.

(abs)

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: