RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Francuzi narzekają na ciepłą jesień

Publikacja: Piątek, 1 grudnia (09:32) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

"Ciepło, za ciepło!" - alarmuje na pierwszej stronie "France Soir". Najcieplejsza od ponad pół wieku jesień i początek zimy we Francji budzi coraz więcej niepokoju w alpejskich kurortach narciarskich.

Na stokach zieleni się trawa, nie ma śniegu. Temperatura jest zbyt wysoka, nawet by rozpocząć sztuczne naśnieżanie. W znany kurorcie Val d'Isere odwołano pierwsze zimowe zawody narciarskie. Właściciele hoteli, restauracji, wyciągów obawiają się, że będzie to najgorszy zimowy sezon, jaki pamiętają; boją się bankructwa.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: