RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

2010 w czołówce najgorętszych lat

Publikacja: Środa, 19 stycznia (14:56) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

2010 był drugim najgorętszym rokiem w historii - podał brytyjski ośrodek badań nad klimatem. Badania prowadzone są od 160 lat. Najcieplejszy był dotychczas 1998.

Wśród 10 najgorętszych lat w historii aż dziewięć jest z ostatniej dekady.

Brytyjski instytut jest jednym z trzech ośrodków na świecie, które prowadzą badania nad globalnym ociepleniem. Według dwóch pozostałych, rok 2010 był bliski zajęcia pierwszego miejsca w rankingu.

Źródło: Reuters

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: