Pyrawiak to wybrana przez internatów nazwa dla tańca, którego podstawowe kroki i choreografię zaproponowali uczestnicy rozstrzygniętego we wtorek konkursu. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 22., a zakończyła pół godziny po północy.
O północy w pięciu dzielnicach Poznania można było oglądać pokazy sztucznych ogni odpalanych w rytm poloneza A-dur Henryka Wieniawskiego. Prezentacje te były zapowiedzią zaplanowanej na 2011 rok kolejnej edycji poznańskiego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.