RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Noc Sylwestrowa w Poznaniu

Publikacja: Sobota, 1 stycznia (07:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kilkaset osób zatańczyło tuż przed północą "Pyrawiaka" - oficjalny taniec Poznaniaka do muzyki z utworu Shakiry "Waka Waka". Wspólne wykonanie tego tańca było głównym wydarzeniem zabawy sylwestrowej na poznańskim Placu Wolności. W imprezie, wzięło udział kilka tysięcy osób.

Pyrawiak to wybrana przez internatów nazwa dla tańca, którego podstawowe kroki i choreografię zaproponowali uczestnicy rozstrzygniętego we wtorek konkursu. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 22., a zakończyła pół godziny po północy.

O północy w pięciu dzielnicach Poznania można było oglądać pokazy sztucznych ogni odpalanych w rytm poloneza A-dur Henryka Wieniawskiego. Prezentacje te były zapowiedzią zaplanowanej na 2011 rok kolejnej edycji poznańskiego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: