RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

ZUS "zgubił" emerytów

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wybierz OFE, bo inaczej sami cię wylosujemy - taki list od ZUS dostało w czerwcu co najmniej 94 tys. Polaków. Choć swój fundusz emerytalny wybrali nawet kilka lat temu. Powód? <i>Być może te osoby zapisały się do OFE, nim podpisały umowę o pracę. A tego zgodnie z prawem robić nie wolno</i> - tłumaczy "Gazecie Wyborczej" ZUS.

Przez ten czas składki leżały na koncie ZUS. Nie były ani waloryzowane (tak jak na koncie emerytalnym w ZUS), ani inwestowane (tak jak w OFE). W gorszej sytuacji są osoby, które do funduszu zapisały się dwa lata temu. Od tamtego czasu mogły zarobić nawet 15 proc., bo OFE w tym czasie miały dobrą passę. ZUS nie odpowiedział redakcji, czy zamierza zrekompensować tym osobom straty.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: