Oficjalną cenę akcji GPW mamy poznać jeszcze dziś po godzinie 15. Wtedy będzie można powiedzieć, ile da się na tym zarobić. Zainteresowanych może być około 100 tysięcy osób.
Po debiucie akcje powinny iść w górę. Teoretycznie. Dzisiaj kupujemy szampana, wkładamy go do lodówki i przynosimy go 9 listopada na giełdę. A gdyby coś się po drodze stało, no to sobie schłodzimy głowy nasze tym szampanem - przyznaje minister skarbu Aleksander Grad.
GPW zaoferuje inwestorom indywidualnym maksymalnie 30 proc. z ok. 64 proc. sprzedawanych przez Skarb Państwa akcji.
Skarb Państwa planuje jednocześnie zachować kontrolę strategiczną w spółce. W jego rękach pozostanie 35 proc. walorów giełdy.
Inwestorzy instytucjonalni będą mogli zapisywać się na akcje od 29 października do 3 listopada.