RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W listopadzie ceny znów poszły w dół

Publikacja: Poniedziałek, 15 grudnia (16:01) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Listopad był kolejnym miesiącem spadku cen. Podobnie jak w październiku mieliśmy do czynienia z deflacją na poziomie 0,6 proc. licząc w ujęciu rocznym, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny były niższe o 0,2 proc. - poinformował w komunikacie GUS.

Według Głównego Urzędu Statystycznego, największy spadek cen dotyczył paliw, które zanotowały kilkuprocentowe spadki zarówno w ujęciu rocznym, jak i miesięcznym. Znacząco potaniały także odzież i obuwie.

Zgodnie z poprzednimi danymi GUS, także w październiku mieliśmy do czynienia z deflacją w wysokości 0,6 proc. w ujęciu rocznym. Z kolei w ujęciu miesięcznym w październiku ceny nie zmieniły się.

(edbie)

Źródło: PAP
Tagi: ceny

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: