RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tąpnęły wydatki Polaków na elektronikę

Publikacja: Piątek, 11 lipca (06:56) Aktualizacja: Piątek, 11 lipca (06:00)

Sytuacja na rynku sprzętu elektronicznego od kilku lat przypomina trasę kolejki górskiej - okresy wzrostu sprzedaży przeplatają się ze spadkami. Teraz mamy do czynienia z załamaniem - informuje "Rzeczpospolita".

Obecnie rynek się kurczy - do końca maja segment elektroniki konsumenckiej stracił w ujęciu rocznym aż 13,6 proc. Traci większość wiodących kategorii: telewizory, smartfony, telefony komórkowe czy dekodery.

Dobrze za to trzyma się sprzedaż tabletów, także cała branża AGD, jak i również komputerów stacjonarnych. Ta ostatnia wielokrotnie już była skazywana na zniknięcie, a tymczasem PC są drugą najszybciej rosnąca kategorią na rynku.

Więcej na ten temat w najnowszej "Rzeczpospolitej".

(mal)

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: