Klienci muszą teraz szukać ceny na półkach albo sprawdzać cenę w kasie lub specjalnym czytniku. Jak się okazuje, łatwe to nie jest. Z każdym towarem pod czytnik lecieć i sprawdzać, ile kosztuje - to nie za bardzo. Jak się człowiek spieszy, to trzeba wziąć i wio do domu - powiedziała nam jedna z robiących zakupy kobiet.
Jednak nie wszyscy klienci narzekają na brak cen na wszystkich towarach. Ja sobie nie wyobrażam, żeby w takim markecie na każdym towarze była cena - mówi młody mężczyzna.
Wszyscy klienci przyznają zgodnie, że najważniejsze jest, aby cena na półce zgadzała się z ceną na paragonie.
Jeżeli zobaczyliśmy, że towar wzięliśmy do koszyka przy kasie jest droższy, powinniśmy się upomnieć - prawo jest po naszej stronie. Zgodnie z kodeksem cywilnym wystawienie rzeczy w miejscu sprzedaży wraz z ceną uważa się za ofertę sprzedaży. Warto wiedzieć, że sprzedawca nie może nam odmówić zakupu towaru po niższej cenie, widniejącej na półce. W innym przypadku należy zgłosić się po pomoc do rzecznika praw konsumenta.