RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Przedsiębiorcy bez urlopu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prawie połowa mikroprzedsiębiorców nie planuje wyjazdu na wakacje. Blisko co trzeci spodziewa się w tym czasie biznesowych żniw - informuje "Puls Biznesu".

Dla porównania w ubiegłym roku z urlopu zrezygnowała 1/3 firm, a 2 lata wstecz - 1/4 - wynika też z badania Idea Banku wśród 1000 mikrofirm.

Ponadto okazuje się, że dla większości firm wakacje wcale nie oznaczają sezonu ogórkowego. Połowa badanych wskazała, że to okres normalnej aktywności gospodarczej, a 30 proc. notuje nawet jej przyspieszenie.

Rzecz jasna w dużej mierze zależy to od branży w jakiej działa dana firma - wzmożoną aktywność gospodarczą podczas wakacji odczuwają szczególnie te związane z turystyką, gastronomią czy produkcją i sprzedażą napojów. Tacy przedsiębiorcy mogą o urlopie tylko pomarzyć - wskazuje "Puls Biznesu".

(mal)

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: urlop

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: