RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Praca cieszy Duńczyków i Finów, Polacy poza czołówką

Publikacja: Poniedziałek, 15 czerwca (06:55) Aktualizacja: Poniedziałek, 15 czerwca (07:00)

Mieszkańcy Danii i Finlandii deklarują największą w Unii Europejskiej satysfakcję z pracy. Polacy są na jedenastym miejscu – informuje "Puls Biznesu", powołując się na najnowszy raport Komisji Europejskiej.

Tylko 4,7 proc. pracujących Finów nie jest zadowolonych z zajęcia, które wykonują, co stanowi najniższy odsetek takich osób we wszystkich krajach Unii.

Polacy zajmują wśród najbardziej zadowolonych z pracy pozycję 11. w UE, a np. Szwedzi znaleźli się w tej kategorii na miejscu 5. Najmniej zadowoleni są natomiast Bułgarzy i Grecy.

Autorzy raportu badali też jakość życia we wszystkich państwach Unii Europejskiej. Jak się okazało, najwyższy poziom ogólnego zadowolenia z życia mają w Unii mieszkańcy Danii, Finlandii i Szwecji. Polacy są pod tym względem na dziewiątym miejscu.

(mal)

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: praca

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: