RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polacy uciekają z płatnych dróg

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Coraz więcej polskich dróg obejmuje system viaToll, naliczający elektronicznie opłaty za przejazd ciężarówek. Kierowców uciekają z płatnych dróg - informuje "Puls Biznesu".

O 500 km wzrośnie do końca roku długość odcinków dróg objętych tym systemem. Wówczas e-myto będzie ściągane na niemal 2,7 tys. km szybkich tras. Kierowcy jak mogą, unikają przejazdu tymi drogami. Resort transportu szacuje, że przewozy ciężarowe na nich spadną o ponad połowę. I tak np. po wprowadzeniu opłat na A2 z Łodzi do Warszawy przewozy spadną 47 proc., a na rzeszowskim odcinku A4 - o prawie 57 proc.

Z analiz resortu wynika, że ma być to ucieczka krótkotrwała, gdyż kierowcy potrzebują roku na przyzwyczajenie się do nowych zasad i powrotu na płatne trasy. Nie przekonuje to jednak zarządców lokalnych dróg.

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: drogi

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: