Najgorsze jest jednak to, że aż 90 miliardów złotych trzymamy w skarpecie. Ta gotówka po prostu się marnuje, nie mówiąc o tym, że dom nie jest najbezpieczniejszym miejscem do trzymania pieniędzy.
Według ostatnich badań, swoje oszczędności inwestuje 7 procent Polaków. Najczęściej w akcje albo fundusze inwestycyjne. Trwający kryzys sprawił, że Polacy boją się inwestowania, co nie dziwi patrząc na to, że co trzeci Polak nie ma nawet konta w banku.
A jak wypadamy na tle innych krajów? Sprawdziła to nasza reporterka Agnieszka Witkowicz: