W porozumieniu uwzględniono wiele uwag, które wpłynęły w czasie konsultacji i prawdopodobnie do 21 września będzie opublikowany ostateczny tekst memorandum. Miesiąc później może dojść do podpisania dokumentu. Kto chętny, nich podpisuje, a kto nie chce, niech czeka na ustawę, która i tak wymusi podniesienie jakości usług i da prezesowi UKE narzędzia egzekucyjne - mówi Magdalena Gaj.
Operatorzy nie mają wątpliwości, że memorandum to dobry pomysł i mają zamiar podpisać dokument. Jak podkreślają, wspólne wskaźniki dla całego rynku pomogą klientom wybrać właściwego dostawcę internetu.