We wtorek zmiany w zarządzie polskiej spółki globalnego koncernu ArcelorMittal zatwierdziła rada nadzorcza. Nowym członkiem zarządu firmy został też Tomasz Plaskura, dotychczasowy dyrektor sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią w ArcelorMittal Europe.
Poprzedni szef ArcelorMittal Poland, Geert Verbeeck, był dyrektorem generalnym ArcelorMittal Poland od roku 2015, a od stycznia ubiegłego roku również prezesem zarządu tej największej w Polsce hutniczej spółki. Zastąpił wtedy Sanjay'a Samaddara, który ustąpił ze stanowiska po blisko 10 latach kierowania koncernem. Samaddar pozostaje szefem rady nadzorczej firmy.
Oprócz De Pauw'a i Plaskury, zarząd Arcelor Mittal Poland tworzą także wiceprezes Czesław Sikorski oraz członkowie: Tomasz Dziwniel, Bogdan Mikołajczyk, Hervé Mouille, Adam Preiss i Tomasz Ślęzak.
ArcelorMittal Poland jest największym producentem stali w Polsce - skupia ok. 70 proc. potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu hutniczego. W jego skład wchodzi pięć hut: w Krakowie, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Świętochłowicach i Chorzowie. Do grupy należą także Zakłady Koksownicze Zdzieszowice, będące największym producentem koksu w Polsce i Europie.
ArcelorMittal Poland zatrudnia ponad 10 tys. osób; kolejne ponad 4 tys. pracuje w spółkach zależnych.
Firma produkuje wyroby ze stali oraz półwyroby na potrzeby m.in. budownictwa, przemysłu AGD i transportowego. Wartość dotychczasowych inwestycji AMP to ok. 7 mld zł.
Firma należy do globalnego koncernu ArcelorMittal - największego na świecie producenta stali, którego obroty sięgnęły w ubiegłym roku 76 mld USD. Łączna produkcja stali surowej w zakładach firmy wyniosła 92,5 mln ton.