RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Koniec spadkowego trendu dla sieci komórkowych?

Publikacja: Piątek, 21 listopada (07:27) Aktualizacja: Piątek, 21 listopada (07:00)

Rynek operatorów komórkowych jest coraz bliżej zatrzymania spadku przychodów - czytamy w "Rzeczpospolitej". Podczas gdy w całym 2013 r. obniżyły się one o 5,1 proc., to po trzech kwartałach 2014 roku wahnięcie w dół wynosi już tylko 1,2 proc.

Wszyscy czterej operatorzy w ciągu 9 miesięcy wypracowali 17,27 mld zł przychodów.

Najwyższe wpływy w branży ma należący do Polsatu Plus. Mimo spadku o 5 proc w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, w ciągu 9 miesięcy miał 4,9 mld zł przychodów. Drugi w tym rankingu T-Mobile uzyskał wpływy rzędu 4,61 mld zł, a trzeci Orange miał 4,6 mld zł wpływów.

Wszyscy trzej giganci odnotowali jednak, w porównaniu z latami ubiegłymi spadek przychodów, chociaż Plus w trzecim kwartale miał wzrost.

Jedyna firma, która notuje wzrost przychodów i zysków jest P4 - operator sieci Play.  

(abs)

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: