RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Jest szansa na obniżkę opłat interchange

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Czas na obniżkę opłat interchange! Pod tą obcą nazwą kryje się zwyczajny haracz ściągany od nas, gdy płacimy kartą za towary czy usługi. W Sejmie po raz pierwszy zebrał się w sprawie obniżenia tych opłat parlamentarny zespół oraz posłowie wszystkich klubów.

Opłaty miałyby zostać obniżone z najwyższego w Europie poziomu 1,5 do 0,5 procent - ustalił Krzysztof Berenda.

Branża finansowa oczywiście protestuje przeciwko zmianie i zapowiada, że sama obniży prowizje za płacenie kartą. Na razie robi to jednak bardzo powoli. Ja bym bardzo chciał obniżki prowizji, tylko branża finansowa o tym na razie tylko mówi i na tym się kończy. Na tym polega podstawowy kłopot - twierdzi poseł Jakub Szulc z PO, członek sejmowej podkomisji ds. obniżenia opłat.

Jeżeli uda się przeforsować pomysł, to prowizja interchange może zostać obniżona już za półtora roku.

Źródło: RMF FM

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: