RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Jedno okienko teraz w skarbówce

Publikacja: Środa, 19 stycznia (06:55) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Od 1 lipca do zarejestrowania nowej firmy wystarczy jedna wizyta w urzędzie skarbowym - wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej". Dotychczasowe próby uproszczenia rejestracji firm kończyły się fiaskiem. Ministerstwo Finansów przygotowuje więc kolejną zmianę.

W skarbówce przedsiębiorca wypełni druk EDG-1. Resztą zajmą się urzędnicy. To oni zgłoszą firmę do rejestracji w Ministerstwie Gospodarki, które prześle go do ZUS i GUS.

Pierwszy raz procedurę jednego okienka wprowadzono w 2009 roku. W praktyce jednak procedura (w urzędzie miasta lub gminy) trwała dłużej, niż gdyby przedsiębiorca dokonał jej sam, a i tak musiał on odwiedzić urząd skarbowy.

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: