RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Import używanych aut będzie tańszy

Środa, 30 grudnia (06:56)

Od 1 stycznia importerzy używanych aut z Unii Europejskiej nie będą płacić 500 zł opłaty recyklingowej na ich ekologiczne złomowanie – informuje w środowym wydaniu „Gazeta Wyborcza”. Co ważne, wciąż brakuje rozporządzeń o nowych zasadach rejestracji tych aut.

Jak wylicza “Gazeta Wyborcza", Polacy importują z Zachodu 800-900 tys. używanych aut rocznie. Z kolei liczba złomowanych w naszym kraju aut to co najmniej 500 tys. rocznie.

"Rząd twierdzi, że zmienia przepisy pod naciskiem Komisji Europejskiej, której zdaniem opłaty dyskryminują importerów aut. W przyszłym roku ten biznes może się więc jeszcze bardziej rozkręcić" - zauważa "GW".

(MN)

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: samochody

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: