RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gry komputerowe wciąż napędzają polski eksport

Publikacja: Czwartek, 19 grudnia (06:31)

Już 4 proc. eksportu z Polski do Stanów Zjednoczonych stanowi seria gier "Wiedźmin". Przemysł gier stał się wizytówką polskiej branży rozrywkowej, a rok 2020 może być pod tym względem najlepszy w historii - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Dziennik zwraca przy tym uwagę, że na rynku pojawią się "Cyberpunk 2077" od studia CD Projekt Red oraz "Dying Light 2" od Techlandu, a to tylko dwie najgłośniejsze premiery.

"DGP" przypomina, że o perspektywie sektora polskich gier rozmawiano na konferencji "Wielka Gra" zorganizowanej przez Fantasyexpo i Google w warszawskim Google for Startups Campus. Głos zabrali na niej przedstawiciele najważniejszych polskich firm, inwestorzy oraz pracownicy administracji publicznej.

Jeśli mówimy o mocnej dyplomacji ekonomicznej, ona musi współdziałać z mocną dyplomacją kulturalną. W moim przekonaniu branża gier jest w tym obszarze bardzo mocną dźwignią - powiedziała na konferencji minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Zaprosiła również reprezentantów tego sektora na przyszłoroczne EXPO w Dubaju, wskazując, że warto tam być i pokazać technologiczny potencjał Polski.

Źródło: PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: